Jak przygotować się do sprawy rozwodowej

Detektyw 4 kwietnia 2017 Blog Tagi: , ,

Decyzja o rozwodzie jest zawsze bardzo trudna. Istnieją jednak sytuacje, w których jest ona jedynym możliwym rozwiązaniem.

Postępowanie rozwodowe jest wydarzeniem bardzo stresującym i mocno ingerującym w sferę uczuć i emocji. Działając przy takim obciążeniu łatwo jest przeoczyć istotne dla nas kwestie. Trzeba pamiętać, że postanowienia wyroku sądowego mogą mieć swoje konsekwencje w przyszłości.
Dlatego dobrze jest, pomimo dużego obciążenia psychicznego, odpowiednio przygotować się do rozprawy rozwodowej.

Przed rozpoczęciem procesu rozwodowego z orzekaniem o winie, należy zebrać dowody potwierdzające winę współmałżonka. Warto podkreślić, że przy rozwodzie z orzekaniem winy, to dowody, a nie argumenty i tezy są kluczowe.

Składając pozew rozwodowy wskazuje się dowody, które zostaną przedstawione przed sądem. Dlatego przed rozpoczęciem procesu rozwodowego trzeba przygotować materiał dowodowy.
W przypadku chorób, nałogów, przemocy domowej dowodami są wypisy ze szpitala, obdukcja, raporty policyjne, wypisy z izby wytrzeźwień, zaświadczenia o przebywaniu na odwyku.

Jeśli rozwód odbywa się z powodu zdrady, zebranie dowodów najlepiej powierzyć prywatnym detektywom, którzy mają duże doświadczenie w przygotowywaniu tego rodzaju dokumentacji.
Detektywi są w stanie ustalić czy dana osoba dopuszcza się zdrady oraz zdobyć dowody, które to potwierdzą.

Dowody, które mogłyby być uznane w sądzie muszą zostać zebrane w sposób zgodny z prawem przez licencjonowanego detektywa. Sąd również może wezwać detektywa jako świadka, aby potwierdził zebrany materiał. Dlatego korzystając z usług licencjonowanego detektywa, nie trzeba obawiać się podważenia zdobytych dowodów podczas rozprawy rozwodowej.

Jako dowód można przedstawić wszystko, co zostało napisane- smsy, maile, listy, oraz nagrane lub utrwalone na zdjęciach i filmach- zdjęcia współmałżonka z kochanką/ kochankiem.

Zdobycie dowodów obciążających współmałżonka to zabieg konieczny, gdy planujemy rozwód z orzeczeniem o winie.
Pamiętajmy, że wyrok sądowy niesie za sobą konsekwencje rzutujące na nasze stosunki rodzinne i majątkowe.