Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura detektywistycznego?

Detektyw 4 maja 2018 Blog Tagi: , ,

Które biuro detektywistyczne wybrać, aby usługa została wykonana rzetelnie i profesjonalnie?
Na co warto zwrócić uwagę dokonując wyboru osoby lub firmy świadczącej usługi detektywistyczne, tak, aby nie stracić czasu, nerwów i pieniędzy ?

Życie jest na tyle nieprzewidywalne, że stawia przed nami konieczność podejmowania różnych, czasem zaskakujących decyzji. Wiele osób zmuszonych do skorzystania z usług detektywistycznych staje przed trudnym wyborem biura detektywistycznego.

Ustawa o usługach detektywistycznych stanowi, że czynności detektywistyczne mogą być wykonywane tylko przez osoby, które posiadają licencję detektywa oraz posiadają wpis do Ewidencji Działalności Regulowanej prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Istotne jest też posiadanie przez detektywa aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC. Dopełnienie tych warunków powoduje to, że czynności detektywistyczne prowadzone są zgodnie z prawem.

Prywatny detektyw zawiera z klientem pisemną umowę o świadczenie usług detektywistycznych. Po przeprowadzeniu czynności przygotowuje i przekazuje klientowi sprawozdanie wraz z zebranym materiałem dowodowym oraz wystawia fakturę Vat za wykonanie usługi. Tylko materiałem dowodowym zgromadzonym przez licencjonowanego detektywa można posłużyć się przed sądem lub innymi instytucjami. W przeciwnym razie wyrzucimy pieniądze w błoto bez uzyskania zamierzonego rezultatu. Podobnie jest ze złożeniem zeznań przed sądem. Tylko licencjonowany detektyw może być przesłuchany jako świadek podczas postępowania sądowego.

Dokonując wyboru prywatnego detektywa dobrze jest zwrócić się do biura, które zapewnia bezpieczeństwo, pełną dyskrecję, działanie zgodnie z literą prawa oraz obowiązującymi zasadami etyki i lojalności wobec zleceniodawcy. Dlatego decyzja o nawiązaniu współpracy nie powinna być pochopna.

Doświadczony detektyw powinien udzielać nam wyczerpujących odpowiedzi, przedstawić jasny i konkretny plan działania. Współpraca z detektywem, który działa nieszablonowo i z pełnym zaangażowaniem daje nam gwarancję skutecznego działania.

Praca prywatnego detektywa jest niezwykle odpowiedzialna i wymagająca strategicznego podejścia do sprawy oraz bardzo dużej elastyczności.

Nawiązując współpracę z pseudo detektywem bez wymaganej licencji narażamy się na szereg negatywnych konsekwencji. Warto o tym pamiętać.