Dlaczego decydując się na skorzystanie z niektórych usług prywatnego detektywa lepiej wybrać kobietę?

Detektyw 10 sierpnia 2019 Blog Tagi: , ,

Wykonywanie zawodu prywatnego detektywa wymaga posiadania pewnych predyspozycji i umiejętności. I, jakkolwiek mogą posiadać je zarówno mężczyźni jak i kobiety, to w tym środowisku zawodowym pań nadal jest niewiele. I, choćby z tego względu, nie powinny narzekać na brak zleceń.

Bo mało komu przyjdzie do głowy, że detektywem może okazać się kobieta. Kobietom łatwiej jest więc odnaleźć się w miejscach prowadzonych obserwacji, nie budząc żadnych podejrzeń. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy prowadzeniu ustaleń dotyczących spraw rodzinnych, zdrady, opieki nad dziećmi, otoczenia nieletnich czy sprawdzenia odpowiedzialności opiekunki do dziecka.

Kobiety są mistrzyniami kamuflażu. Mają duży wachlarz możliwości zmiany wyglądu. Wystarczy zmienić fryzurę, makijaż, ubranie, nałożyć perukę i można prowadzić kilkudniowe obserwacje, nie będąc rozpoznaną. Pod tym względem kobiety mają przewagę nad mężczyznami.

Ważnym argumentem w tym zawodzie jest kobieca intuicja, spryt, duża elastyczności i wielozadaniowość. Kobiety potrafią działać dyskretnie, taktownie, nie budząc podejrzeń. Prowadzone dochodzenia często dotyczą intymnych, trudnych tematów. O takich, łatwiej rozmawia się z kobietą. Kobiety potrafią być dobrymi słuchaczami i psychologami. Zadaniem detektywa jest dokonać ustaleń, które zleca klient, a nie oceniać. Kobiety wykazują się dużą cierpliwością i precyzją.

Klienci wybierają kobiece biura detektywistyczne bo wiedzą, że kobieta detektyw prowadząca dochodzenie będzie poza podejrzeniem wykonywania działań detektywistycznych. Kobiece biura oferują wysoką jakość usług, szanując czas i pieniądze klientów.